FinGears

FinGears

Každý už asi vie, čo je to fidget spinner. Pre tých, čo nevedia, alebo pozabudli na to, je to jednoduchá hračka ktorá výborne slúži ľudom s ADHD, autizmom alebo úzkosťami. Utlmuje u ľudí s týmito chorobami syndrómi ako hyperaktivita, strach a pod . Od roku 2017 je fidget spinner svetovo známy a v podstate všetci o ňom počuli.

V roku 2020 sa na trhu objavila podobná zábavka podobná fidget spinneru. Ak ste mali radi koncept tejto hračky, a iných ďalších ako napr. click clack alebo antistresová kocka fidget cube, prichádza po nich nová hračka – FinGears. Ak ste o tejto antistresovej hračke ešte nepočuli, niet divu. Na svete je len niekoľko mesiacov a za ten čas už zaujala veľké množstvo ľudi po celom svete. Ak sa jej zadarí, mohla by sa pýšiť väčšou popularitou než fidget spinnery.

O čo vlastne ide?

V stručnosti táto hračka v balení obsahuje tri  magnetické krúžky, prstene, kolieska, ako len chcete. Tie sa roztáčajú na prstoch a každý krúžok má bližšie k stredu ďalší menší krúžok ktorý sa taktiež môže točiť. Vonkajšie kolieska sú magnetické po ich obvode. Tento magnetický obvod v strede je zvyčajne čierny, po stranách su tieto krúžky farebné. Jeden prsteň váži cca 10 gramov.

Triky a freestyle s FinGears

Oproti fidget spinnerom sú FinGears stavané na ‘freestyling’. Vďaka ich spojitosti magnetom, FinGears sa dokážu dočasne spojiť aj rozpojiť, tým pádom vytvárajú veľké množstvo možných trikov. Ich fanúšikovia už dávno začali vytvárať prvé triky a určite je ešte hromada zaujímavých a zábavných trikov ktoré čakajú na svoje objavenie. Síce sú v balení len 3 kusy krúžkov, ale kúsky sa dajú robiť aj s viacerými kolieskami. Na Youtube nájdete triky aj so siedmimi krúžkami.

Naučiť sa narábať s touto hračkou možno bude zo začiatku náročné, no dajte tomu čas a nakoniec sa to vydarí! FinGears vďaka svojej stavbke ponúka nové, náročnejšie, ale za to komplexnejšie a jedinečné triky. Najčastejšie sú krúžky nasadené na palci a ukazováku, s tretím sa robí trik alebo na ukazováku a prstenníku alebo jeden na akomkoľvek prste, často je to ukazovák a prstenník, a triky sa robia s dvomi ktoré sú magneticky spojené ku jednému. Na internete si môžete nájsť, ako sa robia rôzne triky s FinGears. Veľa takýchto návodov a videí s trikmi je na YouTube.

Antistresová hračka?

Údajne má mať FinGears podobne ako aj fidget spinner antistresové vlastnosti. Ak sa bude cítiť v strese alebo budete mať negatívne myšlienky, skúste sa zahrať s FinGears a mozog sa bude sústrediť na túto hračku a jej možné triky, preto teoreticky môže pomôcť ľudom s ADHD alebo úzkosťami aby sa sústredili na hranie sa s touto zábavkou než aby mysleli na niečo nepotrebné. Zároveň sa vaše detičky môžu navzájom zabaváť s FinGears s ich rovesníkmi, vymieňať si FinGears, spolu sa učiť nové triky a zlepšovať sa v nich! Hračka je vhodná aj pre pracujúcich občanov keď sa vďaka práci cítia unavene. Ak sa s FinGears zahráte len na pár minút, myseľ sa rozptýli od práce a naberie energiu.

článok bol naposledy aktualizovaný 21.8. 2020